Boşanma Kararı Tercümesi

Boşanma Kararı Tercümesi

Boşanmanın geçmişi de neredeyse evlilik tarihi kadar eskiye dayanmaktadır. Çiftler arasında geçen tüm huzursuzluklar neticesinde evlilik akdinin bitirilmesine karar verilmesi durumunda mahkeme kararı ile boşanma durumu gerçekleşmektedir. Ancak boşanma davası her zaman yalnızca tek bir ülke yasalarını ilgilendiren bir durum değildir. Bazen yabancı insanlarla yapılan evlilikler neticesinde boşanmanın muhatabı iki farklı ülke olabiliyor. Boşanma kararı hangi ülkede onaylanmış ise diğer kişinin de kendi ülkesinde bu kararı resmi makamlara bildirmesi gerekmektedir. Yetkili makamlara yabancı belge ibraz edilemeyeceği için de boşanma kararı tercümesi yaptırılması gerekmektedir. Bu iki taraflı olarak gerçekleştirilmektedir. Türkiye’de sonuçlanan davalar için kararları söz konusu ülkenin diline tercüme ettiğimiz gibi, yurt dışında gerçekleşen bir boşanma kararını da Türkçeye tercüme ediyoruz.

Boşanma Kararı Tercümesi Nasıl Yapılır?

İnsanlar boşanma işleminden bir süre sonra geçmişe dönük olarak beyan sunmak zorundadırlar. Boşandıklarını bulundukları ülkeye mahkeme kararı ile bildirmek zorundadırlar. Eğer taraflardan birisi yurt dışında bulunuyor ise bu kararı notere sunabilmeleri için tercüme işlemini profesyonel bir kadro ile gerçekleştiriyoruz. Boşanma kararı tercümesi işlemi kurumumuz tarafından kesinlikle diğer kişilerle paylaşılmamaktadır. Müşteri gizliliğine çok önem vererek her türlü tercüme faaliyetini alanında uzman olan tercümanlar ve hukukçular nezdinde gerçekleştiriyoruz.

Boşanma Kararı Tercümesinde Yeminli Tercüman

Boşanma kararı tercümesi yapılırken mutlaka yeminli tercümanlık hizmetinden faydalanılması gerekmektedir. Yeminli olan tercümanlarımız söz konusu resmi belgelere tamamen sadık kalarak, belgelerin gerçek vasfını bozmadan ve herhangi bir değişiklik ortaya çıkarmadan çevrilmesi gereken dile çevirirler. Doğru bilgilerle hazırladığımız belgeler yine tercümanlarımızın onayından geçer. Alanında uzman olan tercüman arkadaşlarımız tüm boşanma evraklarınızı en hızlı ve güvenilir şekilde tercüme ederek resmi makamlara iletmenize yardımcı oluyorlar. Sizlerden istenilen belgeler doğrultusunda yapılan tercüme işlemlerinde herhangi bir şekilde hataya yer verilmiyor ve bilgileriniz asla kurum dışına sızdırılmıyor. Boşanma karar tercümesi işlemini yalnızca başka bir dilden Türkçeye çevirmiyoruz. Aynı zamanda Türkiye’de alınan boşanma kararını da ilgili ülkenin diline tercüme ederek yurt dışında da aynı işlemlerin görülmesine olanak sağlıyoruz.