Finansal Tercüme

Finansal Tercüme

Günümüzün çok boyutlu yapısından birinci derecede etkilenen bir alan olarak finans sektörü karşımıza çıkmaktadır. Finansal işlemler çok uluslu ve çok boyutlu bir yapı içermektedir. Bu nedenle dünyanın herhangi bir yerindeki finansal bir gelişme, tüm dünya ülkelerini etkileme kapasitesine sahiptir. Bu nedenle finans alanında faaliyet yürüten banka, sigorta, döviz ve yatırım firmaları gelişmeleri yakından takip etmekte ve uluslararası belgeleri günü gününe takip etmektedir. Bu kapsamda finans kuruluşları tarafından tercüme hizmeti talep edilmektedir. Firmamız uzman kadrosu ve oturmuş sistemi ile finansal tercüme alanında kurumsal bir hizmet sunmaktadır. Finansal alanda yapılacak olan tercüme bilgi birikimi ve deneyim gerektirmektedir. Firmamız bu yetkinliğe sahiptir.

Çok Boyutlu Tercüme Hizmetleri

Çeviri işlemleri arasında en zor olanlar teknik bilgilerin yer alığı ve alana özel terimlerin çok olduğu metinlerdir. Finansal tercüme zor olan tercüme sahalarından bir tanesidir. Çünkü finansal alanda tercüme işlemi yapabilmek için sadece dil kabiliyetinin olması yetersiz kalmaktadır. Metinlerin iyi anlaşılabilmesi ve analizlere tam anlamıyla odaklanılabilmesi için çevirici yapacak ekibin ekonomi ve finans bilgisinin de olması gerekmektedir. Gerçek nitelikte bir finansal tercüme işleminin tamamlanması için çeviri ekibinde ekonomi, muhasebe, vergi, uluslararası ticaret, uluslararası sigorta ve yatırım konularında kendisini geliştirmiş ve bu alanda uzmanlaşmış personellerin bulunması zorunlu hale gelmiştir. Takım çalışmasına önem veren ve finans tercümesi esnasında ekip çalışmasından yararlanan firmamız yeterli donanıma sahip çevirmenlerden yardım almaktadır.

Finansal Tercüme Faaliyetleri

Finansal tercüme işlemi karmaşık bir yapıya bürünmüştür. Rakamlar ve sözcüklerin anlamlı yorumlanması ve ana dile doğru bir analizle aktarılması gerekir. Firmamız tarafından yapılan tercümeler birkaç kez kontrolden geçirilmektedir. Uluslararası finans belgeleri iyice taranarak ortaya doğru bir metin çıkarılmaktadır. Firmamız tarafından finansal tercüme kapsamında; sigorta hukukuna ilişkin poliçeler ve diğer evraklar, yurt dışı kurumlara ait finansal analiz belgeleri, her türlü banka ve kredi evrakı, yatarım fonlarına ilişkin belgeler, teorik makaleler, mali raporlar, ortaklık belgeleri, finansal tablolar tercüme edilmektedir. Örnek olarak sayılan bu durumlar dışında firmaların talebi doğrultusunda her türlü finansal belge çevirisi mümkündür. Finans alanında doğru kararlara giden doğru tercüme için firmamızla bağlantı kurunuz.