Gümrük Tercümesi

Gümrük Tercümesi

Ticari anlamda sınırların kalktığı ve şirketlerin artık sınır dışı faaliyetlere odaklandığı günümüzde gümrük faaliyetleri çok önemli bir boyuta ulaşmıştır. Hammadde temininden ürün gönderimine kadar birçok alanda uluslararası taşımacılık söz konusu olmaktadır ve bu yükler gümrükleme işlemlerinden geçmektedir. Çoğu zaman firmalar gümrükleme faaliyetlerine hâkim olsa da yabancı belgelerin doğurduğu sıkıntıları aşamamaktadır. Bu konuda firmamız gümrük tercümesi hizmetiyle firmaların gümrüklerde yaşayabileceği sıkıntıları minimum seviyeye indirmektedir. Firmanıza ait gümrük belgeleri hatasız bir şekilde firmamız çevirmenleri tarafından tercüme edilmektedir. Gümrük tercümeleri aynı zamanda acil olan işlerden sayılmaktadır. Çünkü gümrük aşamasında yaşanacak problemlerin telafisi daha ağır olmaktadır.

Gümrük Tercümesi İşlemleri

Gümrükleme, uluslararası taşımacılık ve depolama alanı özel bir alandır ve çalışacak olan personelin lojistik sektörü konusunda temel düzeyden daha ileri seviyede bilgili olması daha faydalı olacaktır. Bunun farkında olan firmamız gümrük tercümesi yapabilecek özel personeller çalıştırmaktadır. Kendi alanlarına yoğunlaşan uzman personelimiz, kendi bilgilerini de katarak gümrük belgelerini tercüme etmektedir. Firmamız tarafından yapılan gümrük tercümesi işlemi kapsamında ata karnesi, tır karnesi, menşei şahadetnamesi, gümrük faturaları tercümesi, konşimento, beyanname, sağlık belgeleri, garanti belgeleri, sertifikalar, analiz ve raporlar çeviri işlemine tabi tutulmaktadır. Firmamız tarafından hukuki içerikleri kaybolmayacak şekilde tercüme işlemi yapılmakta ve hak kayıpları önlenmektedir.

Gümrük Tercümesinin Önemi

Gümrük tercümesi resmi bir belge niteliğini taşır. Çünkü çeviriye tabi tutulan evraklar gümrük idaresine sunulmakla birlikte bu evraklara dayanılarak bir dizi işlem gerçekleştirilmektedir.  Bu nedenle çevirilerin noksansız yapılması oldukça önemlidir. Çevirini eksikliği ya da yanlışlığı firmaların yüksek tazminatlarla karşılaşmalarına ya da işlerinin olması gerekenden daha uzun sürede gerçekleşmesine sebep olmaktadır. Firmamız deneyimli kadrosu ile gümrük işlemlerinde firmaların tercihi olmaya devam etmektedir. Nitelikli ve sorunsuz şekilde teslim edilen işleri referansı olarak gören firmamız kısa sürede çeviri işlemlerini tamamlamaktadır. Firmamız tarafından yapılan tercüme işlemleri kargo ya da kurye hizmeti kullanılarak kısa sürede sahiplerine ulaştırılmaktadır. Gümrük işlemleri esnasında problemler yaşamamak ve işlerin sürekli şekilde devam etmesini sağlamak amacıyla firmamızdan tercüme hizmeti alınız.