Noter Yeminli Tercüme

Noter Yeminli Tercüme

Noter yeminli tercüme ülkemizde herhangi bir noter tarafından yetki almış tercümanların yaptığı işlerdir. Noter yeminli tercüman ise tercümesi yaptığı projeyi imzalayıp, kaşesini bastıktan sonra karşılaşılacak tüm sorun ve hatalardaki sorumluluğu da üzerine almış olur. Noter yeminli tercüme normal tercümeye göre çok daha farklı bir hizmet türüdür. Çünkü yeminli tercüman tarafından yapılan yeminli tercüme belgelerinin üzerine kaşe basılıp imza atılarak, müşteriye teslim edilmektedir.

Noter Yeminli Tercümenin Avantajları Nelerdir?

Noter yeminli tercüme tercüman tarafından imzalanıp, kaşesi basılmaktadır. Eğer tercümeyi vereceğiniz kurum sizden hem noter tasdikli yeminli tercüme istediyse, belgenizi yeminli tercüme hizmetini veren ofisten yeminli tercüme kaşesi vurdurarak noter onaylı olduğunu tasdik ettirebilirsiniz. Bu sayede hem notere gitmekten hem de noter masrafı ödemeden tercümenize resmiyet kazandırmış olursunuz. Noter yeminli tercüme yapılmış bir belge ya da evrak, resmi yetkisi bulunan kişi kuruluşlar tarafında doğruluğu teyit edilmiş anlamına gelmektedir. Firmamız bünyesinde bulunan tüm tercümanlarımız noter tarafından yetki almış ve noter yeminli tercüman kaşesine sahip kişilerdir. Tüm belge ve evraklarınızı taleplerine göre tercüme edildikten sonra yeminli tercümanlarımız tarafından imzalanıp kaşesi vurulmaktadır.

Noter Yeminli Tercüme Nerelerde Gereklidir?

Noter yeminli tercüme bankalarda, devlet dairelerinde, üst düzey kamu kurumlarında, noterlerde, evlendirme dairelerinde, üniversitelerde, konsolosluklarda ve özel kamu ve kuruluşlarda kullanılmaktadır. Bu hizmetin gerekliliğini tercümesini yaptırdığınız belgenizi vereceğiniz kuruluşa danışmanızda fayda vardır. Çünkü bazı kuruluşlar noter yeminli tercümeyi kabul ederken bazıları da tercümesi yapılmış belgeye ek olarak noter onayı istemektedir. Yeminli tercümeyi başvuru yaptığınız noterin yeminli tercüme ofisinden yaptırmanız gerekir. Noterlerin farklı tercüme ofisleri ile çalışabilir. Bu neden A noterinin yeminli tercüme ofisinde yaptırmış olduğunuz tercümenizi yine A noterinde onaylattırmanız gerekmektedir.

Onlarca noter yeminli tercümanın bir arada toplandığı kurumsal tercümanlık şirketimizde her türlü belge, evrak, makale, istenilen program ve grafik işlemleriyle birlikte hazırlanarak taleplerinize uygun bir şekilde elinize teslim ediyoruz. Her türlü tercüme işlemlerinize kaliteli ve profesyonel çalışmalar yürüten tercümanlarımız ile çözüm ortağınız oluyoruz. Tercümesi yapılacak metinlerinizin ağırlığına ve alanına göre uygun tercümanlarımız tarafından sizlerin taleplerine uygun programlarda tercüme yapmaktadır.