Yeminli Tercüme

Yeminli Tercüme

Tercümanlık sektöründe en çok duyduğumuz kavramlardan birisi olan yeminli tercüme hizmetleri noterden yemin belgesi almış tercümanlar tarafından yapılan hizmet türüdür. Yetkili tercüman ya da tercümanlık ofisi tarafından imzalanan ve kaşelenen evrak belge metnin ya da makalenin ilgili noter tarafından onay alıp tasdik edilmesi ile birlikte yeminli tercüme tamamlanır. Yeminli tercüme belgesini onaylayan noter ise bu işlemi yaparken yeminli tercüme hizmetlerini yapan tercümanı tanıdığını ve alanında yetkili ve uzman kişi olduğunu beyan eder. Tercüman ise belgede görülebilecek hata ve kusurları sorumluluğunu üzerine aldığını tasdik eder. Yeminli tercüme ofisimizde tüm tercüme hizmetleriniz noter onaylı olarak gerçekleştirilmektedir. Yeminli tercümanlarımızın yapmış olduğu tercümanlık hizmetlerinde ve tercüme ettikleri sözlü tercümelerde talebiniz doğrultusunda noter onayı doğrultusunda tanımlanarak tarafınıza sunulmaktadır.

Yeminli Tercüme Nerelerde Kullanılır?

Yeminli tercüme resmi kurum ve kuruluşlarda, makamlarda ve yurtdışına gönderilmesi gerekli olan özel proje ve belgelerde noter onayı gerekmektedir. Yeminli tercüme yapabilmek için yabancı dil bilmek ve tercümanlık hizmeti veriyor olmak dışında bu alanda yeterli eğitime sahip olmak ve tercümanlığını yapacak dilin ülkesinde yaşamak ve o dili ana dili gibi konuşabiliyor ve birçok ülkede yeminli tercümanlık yapmış olması gerekmektedir. Diploma, ehliyet, nüfus cüzdanı, şirket kuruluş belge ve evrakları, nikah cüzdanı gibi alanlarda noter tasdikli yeminli tercüme hizmetleri yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu tarz işlemlerinizde ihtiyaç duyacağınız yeminli tercüman işlemleri için tercümanlık ofisimizi ziyaret ederek yeminli tercümanlarımızdan bilgi alabilir anlaşma yapabilir ya da yeminli tercüme hizmeti alabilirsiniz.  Hemen her konuda tercüme faaliyeti ile müşterilerimize çeviri desteği veriyoruz.

Yeminlik Tercümeye Niçin İhtiyaç Duyulur?

Resmi evraklar için yeminli tercüme olmazsa olmaz kavramlardan biridir. Mahkemeler, konsolosluklar ve üst düzey makamlarda ihtiyaç duyulan tercüme işlerinin remi özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu da ancak noter tasdikli yeminli tercüme hizmetleri ile mümkün olmaktadır. Yeminlik tercümanlarımız tarafından tercümesi yapılan projeleriniz noter onaylı ve tasdikli olarak tarafınıza sunulmaktadır. İsteğiniz halinde valilik onayı, apostil onayı ve konsolosluk onayı gibi tüm işlemlerde tercümanlık ofisimiz tarafından halledilip, elinize teslim edilmektedir.