İmza Sirküleri Tercümesi

İmza Sirküleri Tercümesi

İmza sirküleri genel olarak şahıs, Ltd ya da anonim şirketlerin kuruluşlarında istenilen birtakım evraklardır.  Belli başlı işlerde resmi dairelerde ya da ticari kuruluşlarda imza konusunda yetkili olan kişiler bulunmaktadır. Bu kişilerin imzalarının öncelik sırasında göre içeren birtakım yazılar vardır. Bu yazıların çevirisinin yapılmasına imza sirküleri tercümesi denilmektedir. İmza sirküsü şirketler kurulduktan sonra alınan bir belgedir. Bu belgenin alınabilmesi için imzadan yetkili olan kişi şirket adına giderek imza örneğini beyan eder ve belgeyi teslim alır. Bu evrak hem resmi dairelerde işlem takip etmeye yarar hem de muhasebe işlemlerinde takip yapmaya olanak sağlar.

İmza Sirküsü Tercümesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her tercüme işleminde olduğu gibi bu tercüme işleminde de profesyonel olan tercümanlarımız hizmet veriyor. İmza sirküleri tercümesi yapılacağı zaman mutlaka çevirmenlerin kaynak dile çok iyi hâkim olması gerekmektedir. Bunun yanında isimlerin ve numaraların dikkatli bir şekilde yazılmasına ve çevrilmesine de dikkat edilmesi gerekiyor. Aynı zamanda yetki veren kişinin de adının ve unvanının geçerlilik süresinin bulunmasına özen gösterilmelidir. Bu işlemin de yine yeminli tercümanlar tarafından yapılması son derece önemlidir. İmza sirküleri tercümesi tüm resmi işlemlerde kullanılabilecek olan belgelerdir. Bu belgelerin okunaklı, orijinaline uygun ve son derece anlaşılır olmasına büyük bir önem verilmelidir. Tercümanlarımız yıllarca bu işi yaptığı için sorumluluğun ne kadar büyük olduğunun bilincinde olan insanlardır.

İmza Sirküsü Çevirisi Neden Önemli?

İmza sirküleri şahıs veya daha farklı boyutlardaki şirketlerde şirketlerin temsilcisine yetki vermesi işlemidir. Şirketler bir iş girişiminde bulunmak istediklerinde ticaret sicil kayıtları yanında imza sirkülerini de belgelerin tercümeleri istenmektedir. Bu çeviri işlemlerini firmamız büyük bir titizlik ile gerçekleştirmektedir. Tercümanlarımız alanında en iyiler olmakla birlikte bu konuda verdiğimiz hizmetlerde de önemli fiyat değişimleri bulunmaktadır. Fiyat belirleme sırasında imza sikülerinin çevirisinin yapılacağı hem kaynak dil ve hedef dil belirlenir. Daha sonra imza sirküsü içeriği belirlenir. Karakter sayısı belirlenir, teslim tarihi belirlenir ve tercüman onayından geçer. Tüm işlemlere bakarak yapılacak olan tercümenin fiyatını belirleyerek sizlere bildiriyoruz.