Kullanım Klavuzu Tercümesi

Kullanım Kılavuzu Tercümesi

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber hayatımızın kolaylaştığı şüphesiz bir gerçektir. Tabi bu ilerlemenin sonucu olarak da birçok ürün ve hizmetin nasıl kullanılacağını bilemiyoruz ve dolayısıyla firmalar da bu ürün ve hizmetlerin yanlarında kullanım kılavuzu yayınlamaktadırlar.

Kullanım kılavuzu bir cihazın ya da makinenin nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili yazılı bilgilerin bulunduğu dokümanlardır. Kullanım kılavuzları genellikle satın alınan ürün ile birlikte gelir ve aletin, cihazın özellikleri, kullanım yöntemi ve güvenlik gerekleri gibi konuları içeren bir kitapçıktır. Hemen hemen her türlü elektronik eşyanın kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Örneğin; cep telefonu, cep radyosu, elektronik ev aletler, ofis eşyaları, fabrikalarda kullanılan makineler, arabalar vs.

Yurt dışından ithal edilen ürünlerle birlikte gelen kullanım kılavuzlarının tercüme edilip Türkçeye çevrilmesi gerekmektedir. İthal ettiği ürünlerin satışını gerçekleştiren kuruluşların ticari faaliyetlerinin devamlılığı için kullanım kılavuzu tercümesi önem taşımaktadır.

Kullanım kılavuzları tercümesi genellikle İngilizce olmaktadır. Çünkü uluslararası alanda hizmet veren ve ihracat yapan şirketler kullanım kılavuzlarını genellikle İngilizce dilinde hazırlamaktadırlar. Bu yüzden de İngilizce kullanım kılavuzu tercümesi profesyonel ve uzman yeminli tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Bizler de tercüme ofisleri arasında en uygun kullanım kılavuzu tercüme fiyatlarını sunarak müşterilerimize büyük ayrıcalık sağlamaktayız.

Kullanım kılavuzu çevirisi yapabilmek akademik, mühendislik, hukuki ve teknik birçok alanda uzman olmayı gerektirmektedir. Firmamız da bu kapsamda profesyonel kullanım kılavuzu tercümesi hizmeti verebilmek için uzman çevirmen kadrosuyla çalışmaktadır. Çeviri esnasında emin olunmayan en ufak noktada ilgili kişiye danışılmalı ve net bilgi çeviriye aktarılmalıdır. Aksi takdirde çeviride yapılacak en ufak bir hata ciddi sorunlara, cihazın yanlış kullanımına ve hatta bozulmasına bile yol açabilir.

Ürünün kurulumu, işlevi ve üretici firma bilgileriyle beraber garanti koşulları gibi bilgilerin, satışın yapıldığı ülkenin dilinde yazılması diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de zorunludur. Başka ülkelerden cihazların kullanım kılavuzlarının Türkçeye tercümesi olması gerektiği gibi ülkemizden yurt dışına ihraç edilecek ürünlerinde kullanım kılavuzlarının o ülkelerin dillerine tercüme edilmesi gerekmektedir.