Sağ Belgesi Tercümesi

İnsanlar doğar büyür yaşar ve ölürler. Ölen kişiler böylece miras hakkı hariç tüm hukuki haklarını kaybetmiş olurlar. Günümüzde artık bir kişinin ölmediğini ve hayatta olduğunu ispat etmek istediğimiz zaman nüfus memurluğundan sağ olduğuna dair rapor almamız gerekmektedir. Gereksizmiş gibi görünebilen bu raporun hukuki açıdan büyük önem taşıdığını ve her zaman ihtiyaç duyulan bir belge olduğunu söyleyebiliriz.

Ülkemizde mahkemeler tarafından ya da nüfus memurlukları tarafından yanlışlıkla hakkında ölüm ilanı yapılan kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Bunun gibi hatalı sonuçlarda kişiler sağ olduklarını nüfus memurluklarına veya mahkemeye başvurarak ispat etmek ile yükümlüdürler.

Herhangi bir durumda yurt dışına çıkmak isteyen kişiler için de sağ olduğuna dair belge istenebilmektedir. Kişiler yurt dışında tatil ya da iş için zaman geçirirken bir anda mahkemelik olabilirler yani mahkeme kendisinin ölü olduğunu iddia edebilir.

Böyle bir durum olduğu zaman kişi hemen Türk konsolosluğuna başvurarak sağ belgesi istemeli ve daha sonra da bu belgeyi tercüme ettirmelidir. Sağ belgesi tercümesi alanında uzman olmuş kişiler tarafından yapılmalıdır, profesyonellik gerektiren bir iştir. Sağ belgesi tercümesi hukuki niteliği de bulunduğu için resmi belge tercümesi hizmetleri kapsamında değerlendirilir. Firmamız da bünyesinde bulunan yeminli tercümanlarla sizlere bu hizmeti vermektedir.

Sizlere sunduğumuz tüm tercüme hizmetlerinde hızlı ve kaliteli çözümler üretmekteyiz. Sağ belgesi yurtdışına çıkarken evrak dosyasına eklenmelidir. Aynı zamanda tercümesinin de yapılmış olması gerekmektedir. İş, tatil, evlilik, doğum gibi her türlü durumda yaptırmanız gereken bir tercüme işlemidir.

Sağ belge tercümesi, hukuki açıdan önem taşıdığı ve değerli bir belge olduğundan dolayı kesinlikle yeminli bir tercüman tarafından çevrilmelidir. Aynı zamanda bu belge için noter onayı da gerekebilir. Yurtdışında bir kuruma ya da kişiye verecekseniz noter onayı istenebilir böylece sağ belgesi tercümesi denklik ve geçerlilik kazanmış olur.