Şahsi Belge Tercümesi

Şahsi Belge Tercümesi

Tercüme faaliyetleri içerisinde önemli bir yere sahip alanlardan biri de şahsi belge tercümesi işlemidir. İnsanların sahip oldukları şahsi evrakların başka bir dile çevrilmiş haline ihtiyaç duyulduğunda yapılan bir tercüme faaliyetidir. Kişilerin sahip oldukları belgelerin tercümesi yapılırken her zaman yabancı dillere hâkim olan tercümanlardan yardım alıyoruz. Belgelerin eksiksiz ve kusursuz bir şekilde çevrilmesi ilerleyen zamanlarda yapacağınız başvurular ve işlemler için son derece önemlidir. Tercüme işlemlerinde her türlü şahsi evrakın profesyonel bir şekilde tercüme edilmesine büyük özen gösteriyoruz. Çevirileri tüm makamların kabul edeceği şekilde hızlı bir şekilde yaparak müşterilerimize teslim ediyoruz.

Şahsi Belge Tercümesinde Çevirisi Yapılan Belgeler

Şahsi belgelerin büyük çoğunluğu vize başvuruları sırasında istenilen belgelerden oluşmaktadır. Vize işlemleri kendi başına zorlu bir süreç olduğundan bu sürede belgelerin yabancı dile çevrilmesinin titizlikle yapılması gerekiyor. Çünkü başvurular esnasında konsolosluklar her belgeyi en ince ayrıntısına kadar inceliyor. Şahsi belge tercümesi işlemleri arasında yer alan belgeler nüfus kayıt örneği, pasaport, evlilik cüzdanı, sabıka kaydı, terhis belgesi, maaş bordrosu, uzmanlık belgesi, ikametgâh, ehliyet, yeterlik belgesi, transkript, tapu, banka hesap dökümü belgesi gibi evraklardır. Bu şahsi belgelerin çeviri işlemlerini yapan tercümanlarımız yıllardır bu alanda hizmet veren ve çeviri işleminin tüm detaylarına hâkim olan kişilerdir.

Şahsi Belge Tercümesinde Dikkat Edilenler

Şahsi belge tercümesi işleminde yapılan çeviriler direkt resmi makamlara verilen belgeleri kapsadığından bu belgelerin çevirisine büyük önem verilmelidir. Bu konuda profesyonel olan tercümanlarımız her belgenin ne şekilde çevrilmesi gerektiği konusunda işin tüm inceliklerine sahip olan kişilerdir. Aynı zamanda karşı dilin de inceliklerini bilen ve resmi makamların ne istediğini en şekilde bilen insanlar olduğundan firmamız tarafından tercümesi yapılan hiçbir evrak resmi makamlardan geri dönmemektedir. Belgelerin resmiyet değerine önem veren tercümanlarımız bu belgelerin sizin için ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan ve hata payına yer bırakmayacak şekilde iş çıkarmaya özen gösteriyorlar. Her türlü çeviri işleminde olduğu gibi şahsi belge tercümesinde de yine profesyonel hizmet vermeye büyük önem veriyoruz.