Tercüme Dilleri

Tercüme Dilleri

Tercüme İngilizceden Translation kelimesinden dilimize gelmiş halidir. Aktarma ya da çevirme olarak bilinen tercüme aslından eski çağlarda günümüze kadar iki farklı dillerdeki kişilerin birbirlerini anlaması için çeşitli materyallerle uygulanması halidir. Tercümenin uygulandığı metotlar genellikle farklı dilleri duyguları ve düşüncelerin yazılı ya da sözlü olarak ifade edebilen işaretlerdir. Farklı toplum ya da kişiler aynı düşünce duyguları kendi dilleri ile ifade ettiğini hepimiz görüyoruz. Tercüme dilleri farklılığını ve kişilerin aynı düşünceye sahip olduklarını apaçık ortaya çıkarmak ya da kişilerin söz ve kelimelerinin bütünlüğünü bozmadan çevreye aksettirmek olarak tanımlanabiliyor. Bu nedene tercüme dilleri de bu tercümanlık hizmeti alacak kişilerin ilgilendiği noktalardan biridir.

Tercüme Hizmeti Sunulan Diller Hangisidir?

Tercüme dilleri sınırlı kalmamaktadır. Aslında bu hizmeti veren tercümanlık ofisleri dünyada yer alan bütün ülkelere ait dillerin tercümesini farklı tercümanlık hizmetleri ile yapabilmektedir. Tercüme sektöründe vermiş olduğu hatasız ve %100 kalite garantili hizmetleri sayesinde üst düzey çalışmalar ortaya koyan firmamız dünyada yer alan bütün ülkelerin dillerine ait yazılı ya da sözlü olarak tercümanlığını yapmaktadır. Firmamız gerek bireysel gerekse de kurumsal müşterilerimize sunmuş olduğu çözümler sayesinde tercih edilebilirlik şansını artırmış ve büyük ölçekli firmaların tercümanlık hizmetleri için anlaşmalara oturmuştur.

Tercüme Çeşitleri Nelerdir?

Tercüme dilleri kadar çeşitleri de çok önemlidir. Günümüzde her alanda tercüme hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır.  Firmamız bünyesinde size sunulan genel tercüme çeşitleri ise; hukuki tercüme, ticari tercüme,  bilimsel tercüme,  teknik tercüme, akademik tercüme, katalog, broşür tercüme,  internet sitesi tercüme olarak sıralanabilir. Hizmetlerimiz sadece bunlarla sınırlı değildir. Bunların dışında yabancı dilden gelen misafirleriniz ya da müşterileriniz için tercüman arayışı içerisindeyseniz kurumsal firmamızla iletişime geçerek tercüman talebi edebilirsiniz. Diline uygun gönderdiğimiz tercümanlarımız misafirlerinizin size neler anlatmak istediklerini Türkçeye çevirerek sağlıklı ve kaliteli bir iletişim kurmanızı sağlarlar. Firmamız bünyesinden hızlı tercümanlık, acil tercümanlık ve online tercümanlık gibi ihtiyaçlarınıza yönelik tercüme hizmetleri hakkında bilgi alabilir, tercüman ihtiyacınızı buradan karşılayabilirsiniz. Personellerimiz yılların deneyimine sahip olan ve son derece profesyonel tercümanlar olup, işini titizlikle yapan insanlardır.