Tez Tercümesi

Tez Tercümesi

Üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve doktora bölümlerinde okuyan öğrencilerin diplomalarını alabilmeleri için çeşitli alanlarda tez hazırlaması gerekmektedir. Ancak bu tezlerin hazırlandıktan sonra farklı bir dilde uluslararası alandaki bir dergide yayınlanma durumu vardır. Yabancı dili yeterli seviyede olmayan öğrenciler ve akademisyenler yazmış oldukları tezleri ve makaleleri uzman tercümanlarımıza tercüme ettirerek yayınlama işlemini gerçekleştiriyorlar. Tez tercümesi alanında uzman olan tercümanlar tarafından yapıldığı için hazırlanan tezin yabancı dil versiyonunun da mutlaka istenilen formatta olmasına özen gösteriliyor.

Akademik Makale Ve Tezlerin Tercümesi

Üniversitede okutulan kitap ve ders materyallerinin de çevirilerini yapan tercümanlarımız bitirme tezi tercümesi, lisans tezlerinin tercümesi, yüksek lisans tercümeleri, doktora ve doçentlik tezlerinin tercümesini istenilen formatta hazırlayarak teslim ediyor. Bunun yanında üniversiteler arasında yapılan yazışmaların da tercümesini yapan personellerimiz üniversite ders plan tercümeleri, arşiv belgelerinin tercümeleri, transkript, ödev tercümesi, diploma tercümesi gibi alanlarda da sizlere yardımcı oluyorlar. Tez tercümesi sırasında her kelime üzerinde titizlikle duran tercümanlarımız uluslararası dergilerde yayınlanacak kapasitede bir çeviri hizmeti sunmaktadırlar. Tez özeti çevirisi yaptırmak isteyen öğrenci ve akademisyenlere de hizmet veriyoruz. Makalelerin çok okunması ya da daha geniş kitlelere yayılmasında önemli katkıları olan özet kısımların çevirisinde de yine tüm tezde olduğu gibi özenli bir çalışma ortaya çıkarılıyor.

Tez Tercümesinden Yararlanan Kişiler

Eğitim ve öğretime önemli katkıları olan firmamız tez tercümesi alanında çok geniş bir kitleye hizmet vermektedir. Bu alanda birçok insan tez ve ödev tercümesi yaptırarak eğitim hayatlarındaki başarıyı arttırmaya özen gösteriyorlar. Bu alanda hizmet alanlar en çok öğrenciler olmakla birlikte üniversite ortamında görev yapan yardımcı doçent, doçent ve öğretim görevlisi gibi kadrolarda çalışanlar da bizlerden hizmet alıyorlar. Yıllardır tez tercümesinde verdiğimiz hizmetler sayesinde çok geniş bir kitleye ulaşmayı başardık. Tercümanlarımız son derece deneyimli olup tez hazırlama hakkında da detaylı bilgilere sahiptirler. Aldıkları tez tercümesi işleminde mutlaka ödev formatına en uygun şekilde bir çeviri işlemi gerçekleştirmeye özen gösteriyorlar. Bu alandaki tercüme fiyatları da tezin uzunluğuna ve çevrilecek dile göre farklılık göstermektedir.