Ticari Tercüme

Ticari Tercüme

Ülke içinde ya da ülke dışında ticari faaliyetlerini sergileyen kurum ve kuruluşlar bazı yazışmalar yapmaktadır. Yapılan bu yazışmalar genellikle ticari faaliyet içinde oldukları kişi ve kuruluşlara şirket hakkında rapor, yıllık bilanço, yıllık faaliyetler, ithalat ve ihracat için gereken belgeler, faturalar vs. olmaktadır.

Ticari anlaşmalar ülkelerin birbirleriyle kurdukları ilişkilerde en önemli taraf olmaktadır. Bu yüzden de imzalanan ticaret sözleşmeleri yeni pazarlara ulaşmak ve erişmek anlamına gelmektedir. Bu durumun önünde bulunan dille ilgili problemlerin çözülmesi için de uzman bürolardan yararlanmaktadırlar. Çünkü ticari tercümeler ithalat ve ihracat için de önem taşımaktadır.

Alanlarında uzman mütercim tercümanlarımız tarafından şirketlerin, kurum ve kuruluşların tüm bu ticari yazışmaları, sözleşmeleri, raporları, bankacılık işlemleri, tüzük ve mevzuatları vs. en hızlı ve en doğru şekilde tercüme edilmektedir. İhtiyaç duyulması halinde yeminli ve noter onaylı olarak da sunulmaktadır.

Ticari tercümelerde diğer tercümelere göre daha fazla dikkat ve özen gösterilmelidir. Yapılan tercümelerin ticari dile hâkim bir tercüman tarafından en doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Yoksa telafi edilemeyecek sıkıntıların meydana gelmesi kaçınılmazdır.

Ticari çeviri, genel anlamda özel alan çevirisi olarak bilinmektedir. Bunun nedeni genel olarak yapılan çeviri işleminde kullanılan kavramlardır.

Ticari doküman çevirileri

Ticarete dâhil olan metinler büyük önem taşımaktadır ve bu nedenle her zaman gizlilikleri sağlanmalıdır. Bizlere verdiğiniz çevirilerini yapacak olduğumuz ticari metinlerin gizliliğini sağlamak en önemli prensibimizdir.

Ticari tercümeler, tercüme sektöründe yapılan işlerin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Bu yüzden bizim bünyemizde de ticari metin tercümelerinde tecrübeli, ticari dile hâkim tercümanlar bulunmaktadır. Ticari tercüme ve fiyatlandırma hakkında bilgi almak ve hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşmanız yeterlidir.