Turizm Tercümesi

Turizm Tercümesi

Türkiye turizm hareketliliği bakımından önde gelen ülkelerden birisidir. Ülkemiz vatandaşlarından yıllık 10 milyon kişi yurtdışına seyahat etmektedir. 40 milyondan fazla kişi ise turizm için ülkemizi tercih etmektedir. Dünyanın çeşitli ülkelerinden turist, gezinti durağı olarak ülkemize yönelmektedir. Eğlence, spor, eğitim, sağlık gibi farklı alanlar turizmin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Turizm faaliyetlerinin yürütülmesi esnasında kişilerin anlayabileceği dokümanların oluşturulması önemlidir. Ülkeyi gezecek kişilerin yeterli bilgiye sahip olması, onları daha da teşvik edecektir. Bu bakımdan gezilecek alanların tanıtılması, tarihi ve kültürel özelliklerinin yansıtılması, alışveriş ile ilgili gerekli bilgilerin aktarılması turizm faaliyetinin kalitesini arttırmaktadır. Bu nedenle turizm tercümesi faaliyetlerinin yaygınlaştırılması gerekmektedir.

Yabancılara Yönelik Tercüme Faaliyetleri

Turizm sektörü, muhteviyatı nedeniyle çeviri ve tercüman gereksiniminin en üst düzeyde seyrettiği bir alandır. Hem yurtdışına çıkan vatandaşların hem de ülkemizi ziyaret edecek olan yabancıların çeviri işlemlerine ihtiyacı bulunmaktadır. Turizm sektöründe faaliyet yürüten firmalar organizasyonun sağlanması için tercüme hizmeti almaktadır. Yurtdışı firma ve kurumlarla yapılacak olan yazışmalar, turizm anlaşması metinleri, seyahat sözleşmeleri, konaklama anlaşmaları çeviri hizmetinin kapsamındadır. Firmamız tarafından turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalara nitelikli turizm tercümesi hizmeti sunmaktadır. Anlaşmanın içeriğini tam yansıtan, farklı anlaşılmaları engelleyen çeviri hizmetinde turizm sektörünün kendi özelliklerine hâkim olan çevirmenlerimiz görev almaktadır. Firmamız tarafından yapılan çevirilerde turistler ve turizm firmaları karşılıklı olarak tüm anlaşma içeriklerini tam anlamıyla kavramaktadır. Bu sayede, turistik faaliyetler esnasında oluşacak sıkıntılar bertaraf edilmektedir.

Turistik Belgelerin Tercüme Hizmeti

Turizm tercümesi kapsamında ele alınacak bir diğer belge çeşidi ise tanıtım ve kılavuz evraklarıdır. Turistler gidecekleri yere karar verirken o ülkenin tanıtım çalışmalarını dikkate alırlar. Bunun yanında karar vermeleri halinde de gezinti esnasında kendi dillerinde hazırlanmış harita ve kılavuzlardan yararlanırlar.  Bu nedenle turizm firmaları turistlere yönelik el evraklarını yabancı dilde hazırlayarak onlara daha nitelikli hizmet verme amacı güderler. Firmamız tarafından yapılan çevirilerde ülkemizin genel tarihi ve kültürel yapısı korunacak şekilde hizmet verilmektedir. Yabancıların dikkatini çekici, ilgi oluşturan, yönlendirici metinler hazırlanmaktadır. Turizm faaliyetlerinin daha iyi şartlarda sürdürülebilmesi için firmamızdan tercüme hizmeti alınız.